43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017

pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________
Miejsca ekspozycji:

● Galeria Bielska BWA
● Willa Teodora Sixta
(ul. Adama Mickiewicza 24)

Na wystawę wstęp wolny

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SEBASTIAN KROK
laureatem Grand Prix


 

 

GRAND PRIX DLA SEBASTIANA KROKA

Zwycięzcą 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 – laureatem Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – został Sebastian Krok z Warszawy.
Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza (2014), u którego jest obecnie asystentem. Jego obrazy pt. „Amor", „Mutter" i „Welcome" zyskały najwyższe oceny jury.
Sebastian Krok otrzymał także Nagrodę Dyrektora Galerii Bielskiej BWA.

  

Amor, 2016, tempera, akryl, alkid, lakier do podłóg na pościeli nabitej na krosno, 23 x 30 cm

 

Mutter, 2016, tempera, akryl na pościeli nabitej na krosno, 105 x 132 cm

 

Welcome, 2017, tempera, akryl, lakier do podłóg na pościeli nabitej na krosno, 88 x 132 cm

 

 

 

 

 

Katarzyna Kukuła - laureatką nagrody publiczności za obraz pt. „Przyjemność"
 

 

                                                                                                                                                                           Przyjemność, 2016, olej na płótnie, 140 x 180 cm

 

Barwny krajobraz z wpisanym w całą przestrzeń aktem kobiecym - obraz Katarzyny Kukuły pt. „Przyjemność" zdobył największe uznanie wśród widzów głosujących na najciekawszy obraz wystawy finałowej Bielskiej Jesieni 2017, prezentowanej w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.
To już trzecie wyróżnienie na Bielskiej Jesieni 2017 dla artystki z Sosnowca - wcześniej za zestaw trzech prac „Wielki Wybuch II", „Przyjemność" i „Malarka" otrzymała jedno z pięciu wyróżnień regulaminowych oraz wyróżnienie redakcji Pisma Artystycznego „Format".
30-letnia artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka otrzymała w 2012 roku, w tym samym roku w Gdańsku zdobyła Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych na wystawie Najlepsze Dyplomy ASP; jest autorką sześciu wystaw indywidualnych, ostatnio w krakowskiej galerii Piękny Pies, zatytułowanej „Istnieje w Nas kosmos możliwości".
- Katarzyna Kukuła, zwyciężczyni plebiscytu publiczności, łączy akt z roślinnością, oplatającą ciało jak ornament lub wręcz wyrastającą z postaci leżącej kobiety, tworzącej barwny fragment pejzażu. Ciało kobiety przeżywającej rozkosz umieszcza w kosmosie, utożsamiając fizyczne przeżycie z procesami astralnymi - wyjaśnia Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, członek jury biennale.

W głosowaniu wzięło udział 531 widzów, którzy wybierali jeden spośród 194 obrazów namalowanych przez 69 artystów. Zdecydowanymi liderami plebiscytu publiczności okazało się troje artystów: Katarzyna Kukuła z Sosnowca, która zdobyła najwięcej głosów, a tuż za nią znaleźli się Marcin Jarych z Wrocławia i jego obraz „Polska warcząca" oraz Paulina Zalewska z Łodzi z obrazem „Wenecka łódź podwodna".

 

 ______________________________________________________________________________________________________________________________________


Warsztaty malarskie
prowadzone przez uczestników BJ 2017
 >

Warsztaty artystyczne prowadzone przez uczestników 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017

Autorskie warsztaty artystyczne prowadzone przez uczestników 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, odbywające się przez cztery kolejne soboty.  
Zajęcia, z wykorzystaniem różnych technik malarskich, kierowane są do młodzieży i osób dorosłych.

Terminy:

25 listopada 2017 – Michał Minor – „Magia obrazu”
2 grudnia  –  Małgorzata Mirga-Tas – „Prosta historia – opowieści”
9 grudnia – Paulina Sanecka – „Człowiek –zwierzę”
16 grudnia – Sebastian Krok – „Tożsamość”

 ***

25 listopada 2017 – Michał Minor – „Magia obrazu” 

Warsztaty w technice malarstwa akrylowego na kartonie.
Każdy uczestnik będzie miał za zadanie odnaleźć swoje miejsce w przestrzeni galerii, kierując się przy tym subiektywną relacją estetyczną z wybranym obrazem z ekspozycji Bielskiej Jesieni 2017. Po dokonaniu tego wyboru, i jego krótkim uzasadnieniu, uczestnicy zajęć postarają się nawiązać bardziej osobistą więź z obrazami, tworząc swoje autorskie  „dzieła”,
na podstawie artefaktów zastanych w galerii.

Michał Minor –  jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2005); której obecnie jest pracownikiem naukowym; profesorem nadzwyczajnym w stopniu doktora habilitowanego. Laureat wielu nagród, m.in. II Nagrody na Triennale Malarstwa Współczesnego w BWA w  Rzeszowie (2014). O swojej twórczości pisze: „Jestem entuzjastą koloru, dającego wielkie możliwości w unaocznianiu alternatywnej wizji złożoności Wszechświata w kontrze do realnej, namacalnej rzeczywistości. Ufam zatem sile wyobraźni, zdaję się na pierwiastek intuicyjny w procesie tworzenia”.

 

Małgorzata Mirga-Tas„Prosta historia – opowieści”

Warsztaty opierające się głównie na technice kolażu wykorzystującej  fotografie z domowych archiwów, a także  fragmenty odzieży lub drobiazgi – szczególnie ważne dla uczestników.
Obrazy malowane, wyklejane tkaninami  oraz materiałami  związanymi z osobistą historią będą zawierały wątki z własnego życia.  Uczestnicy zajęć, dotykając tych przedmiotów, będą sięgać  pamięcią wstecz, przywoływać związane z nimi sytuacje, będą utrwalać te wydarzenia w świadomości  budować swoją tożsamość.                                                                                

Materiały zapewnia galeria; uczestników prosimy o przyniesienie zdjęć  z domowych archiwów  i ewentualnie, niewielkich osobistych przedmiotów, które mogą być wykorzystane
(w formie odbitek ksero) do tworzenia kompozycji .

Małgorzata Mirga-Tas
Absolwentka Pracowni Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2004); zaangażowana w projekty dotyczące społeczności romskiej, przeciwdziałające wykluczeniu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii. Organizatorka i kuratorka projektu „Romani Art” oraz corocznego International Event of Roma Art in Czarna Góra Jaw Dikh! i międzynarodowych plenerów romskich.

 

9 grudnia – Paulina Sanecka – „Człowiek – zwierzę”

Warsztaty w technice mieszanej: malarstwa i kolażu. Podczas zajęć, na podstawie odbitek zdjęć z przedstawieniami  elementów ciała ludzkiego oraz fotografii ciał zwierząt (futra, pazurów, zębów itp.) będą tworzone kompozycje ludzi-zwierząt, odhumanizowanych hybryd nawiązujących do dzikiej natury człowieka.

Materiały zapewnione przez galerię: nożyczki, klej, papier, farby akrylowe, pędzle, odbitki zdjęć, możliwość zrobienia ksero.
Uczestników prosimy o przynoszenie także swoich odbitek, które również będą wykorzystane na warsztatach.

Paulina Sanecka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2015); w 2009 roku uzyskała dyplom magisterski z Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Bazując na doświadczeniach z zakresu ekologii oraz nauk przyrodniczych w swoich pracach porusza zagadnienie relacji między człowiekiem a środowiskiem naturalnym.

 

16 grudnia – Sebastian Krok – „Tożsamość”

Warsztaty w charakterystycznej dla artysty technice malarskiej z wykorzystaniem starych tkanin pościelowych –  „nośników pamięci” zastosowanych jako podłoże, a także farb temperowych i  akrylowych.  Inspiracją dla warstwy tematycznej będą  aktualne wydarzenia – ich opisy, zdjęcia i ilustracje publikowane w prasie i Internecie.

Materiały zapewnia galeria.

Sebastian Krok – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2014); laureat Grand Prix 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej; Grand Prix Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Szkół Artystycznych, Albertina FiSAD 2015 w Turynie (Włochy); Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 w Legnicy; laureat Nagrody ASP w Warszawie im. prof. Józefa Szajny (2010).

Zajęcia odbywają się w godz. 11.00–13.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmowane są tylko od osób indywidualnych – młodzieży od 14 roku życia i dorosłych.
Zgłoszenia: w sekretariacie galerii: poniedziałek – piątek, w godz. 8.00–16.00 pod nr tel.: 33 812 58 61 lub mailowo:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt: 10 zł od osoby

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

KONKURS NA RECENZJĘ OBRAZU / WYSTAWY FINAŁOWEJ
43.
Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017

 

Konkurs adresowany do uczestników wykładu Krzysztofa Płatka  pt. „Czym może być i czym powinna być recenzja”, który miał miejsce 24 listopada 2017 roku
w Galerii Bielskiej BWA, a także innych osób zainteresowanych sztuką pisania recenzji.

Termin nadsyłania  recenzji  upływa z dniem 10 stycznia 2018 roku.
Recenzję należy przesłać  na adres mailowy: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w jednym mailu imię i nazwisko autora oraz recenzja).
Rozstrzygnięcie konkursu  w dniu 18 stycznia 2018 roku.

 

18 stycznia 2018 roku o godz. 14.00

Spotkanie z uczestnikami  konkursu, m.in.  młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych,
IV LO im. KEN i II LO im. Adama Asnyka oraz osobami zainteresowanymi opisem i recenzowaniem dzieł sztuki.

________________________________________________________________________________________________________________________

SELFIE Z OBRAZEM

Konkurs dla użytkowników Facebooka i Instagrama

________________________________________________________________________________________________________________________

 

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017
pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo BJ 2017Bielska Jesień jest konkursem otwartym, przeznaczonym dla polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą. Konkurs kierowany jest do absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także malarzy (osób pełnoletnich) nieposiadających dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujących się aktywnością twórczą i dorobkiem. Celem Bielskiej Jesieni jest przegląd
i promocja polskiego malarstwa współczesnego. Prace do wystawy finałowej oraz laureatów nagród i wyróżnień wybiera pięcioosobowe jury konkursu.

 

Werdykt jury
Ze względu na dobry, ale wyrównany poziom prac, komisja po długich obradach, postanowiła przyznać:
I nagrodę Grand Prix dla Sebastiana Kroka, za zaangażowaną społecznie aktualną tematykę, dla której znaleziono oryginalną formę, która jest jednocześnie refleksją nad samym medium malarskim, z jego ustalonymi wiekową tradycją kanonami. Jury doceniło także ciekawe pytania zadane przez artystę; czym w malarstwie może być farba, czym podobrazie lub jego kształt, oraz jaka jest ich relacja do zamierzonego przekazu.
Drugą nagrodę otrzymała Karolina Jabłońska, u której jury doceniło potraktowanie malarstwa jako terapii na lęki wynikające z kryzysu współczesnego świata. Artystka uzyskuje bardzo mocny przekaz, posługując się spontanicznym, prostym w kolorze i sugestywnym językiem.
Trzecią nagrodę jury przyznało Aleksandrze Bujnowskiej za wskazanie, że malarstwo może być miejscem marzeń, w którym realizuje się prywatna przestrzeń artysty, tworzona przy pomocy skromnych, ale wyrafinowanych środków malarskich.

Ponadto pięć wyróżnień regulaminowych otrzymali:
Joanna Kaucz – za wyrazistość wizji, pokazanej w adekwatnej formie malarskiej.
Katarzyna Kukuła – za odwagę w pokazywaniu własnego, intymnego świata.
Marek Rachwalik – za pomysłowość i pracowitość w próbach przekładania medium komputerowego na malarstwo.
Jolanta Stachyra – za bezpretensjonalność i szczerość w pokazywaniu własnego obrazu rzeczywistości.
Radek Szlęzak – za ukazanie niezwykłego, frapującego splotu problemów społecznych i artystycznych.

   Jerzy Kosałka, przewodniczący jury

 

Swoje wyróżnienia przyznało także osiem redakcji czasopism i portali z grona patronów medialnych Bielskiej Jesieni: portal Artinfo.pl wyróżnił Natalię Bażowską, kwartalnik „Artluk" – Joannę Kaucz, Pismo Artystyczne „Format" – Katarzynę Kukułę; „Gazeta Wyborcza" Katowice – Dawida Czycza; „Magazyn Sztuki w Sieci" – Ruę Golbę; „Notes na 6 Tygodni" –  Dominikę Kowynię; O.pl Polski Portal Kultury – Emilię Kinę; Magazyn „Szum" – Marka Rachwalika.

Uzasadnienia wyróżnień redakcji >>

Laureatem Nagrody specjalnej – jest to zakup obrazu „Pętla" do Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA –  został Krzysztof Piętka. Fundatorem zakupu jest kolekcjoner z Bielska-Białej.

 

LAUREACI NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ >>

________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Jerzy Truszkowski "Postdekonstruktywistyczne spojrzenie na postmodernistyczne odniesienia do postawangardowej alienacji: Cyrk jest śmieszny – nie dla zwierząt. Sztuka jest śmieszna - nie dla artystów". Czytaj cały tekst >>

_________________________________________________________________

Nagrody:
Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 20 tys. zł

Nagroda Dyrektora Galerii Bielskiej BWA w wysokości 10 tys. zł wraz z organizacją indywidualnej wystawy twórczości dla laureata Graand Prix

Fundatorem II Nagrody jest Marszałek Województwa Śląskiego (20 tys.zł); III Nagrodę funduje Prezydent Miasta Bielska-Białej (10 tys. zł).
Fundatorami pięciu wyróżnień regulaminowych (po 2 tys. zł każe) są sponsorzy BJ 2017, firmy: AQUA SA, FCA Poland SA, LOTOS Terminale, POLMOTORS Sp. z o.o., PRO Sp. z o.o.

Łączna pula nagród i wyróżnień regulaminowych wynosi 70 tys. zł

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

W PROGRAMIE FINAŁU BIENNALE:

Galeria Bielska BWA:
czwartek, 9 listopada 2017, godz. 17.00
Otwarcie wystawy finałowej, ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień, prezentacja katalogu Bielskiej Jesieni 2017 (wstęp za zaproszeniami)

piątek, 10 listopada 2017:
godz. 11.00  –
otwarte dla widzów oprowadzanie przez jurorów po wystawie
godz. 12.00 – „Pomiędzy Malarstwem a malarstwem" – panel dyskusyjny z udziałem członków jury, krytyków sztuki, publicystów oraz artystów uczestniczących w wystawie finałowej.
Moderator – prof. Kamil Kuskowski, Wydział Malarstwa i Nowych Mediów, Akademia Sztuki w Szczecinie

Wystawa dostępna dla widzów od 10 listopada do 31 grudnia 2017 roku. Wstęp wolny.
(Uwaga! W dniach 17 – 20 listopada wystawa nieczynna)

 

Miejsca ekspozycji wystawy finałowej Bielskiej Jesieni 2017:

Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
Willa Sixta, Bielsko-Biała, ul. Adama Mickiewicza 24

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Galeria wirtualna wszystkich prac nadesłanych na konkurs, regulaminy biennale oraz konkursów dla internautów, informacje bieżące oraz archiwum biennale na stronie internetowej Bielskiej Jesieni www.bielskajesien.pl

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

ETAPY BIENNALE:

I ETAP KONKURSU >>

II ETAP KONKURSU
Do wystawy finałowej jury zakwalifikowało 69 artystów

Drugie posiedzenie jury odbyło się w dniach 19-20 września br.
Jury na podstawie oryginałów prac podjęło ostateczne decyzje o tym, którzy artyści zostali zakwalifikowani do wystawy finałowej Bielskiej Jesieni 2017. Jury wybrało laureatów nagród i wyróżnień regulaminowych. Werdykt zostanie ogłoszony oficjalnie podczas otwarcia biennale w czwartek, 9 listopada 2017 roku o godz. 17.00.

Do wystawy finałowej zostały zakwalifikowane 194 prace, autorstwa 69 artystów, a więc wszystkie obrazy, które znalazły się  w drugim etapie konkursu.

Wystawa będzie prezentowana w dwóch przestrzeniach, w salach Galerii Bielskiej BWA oraz w Willi Sixta - XIX-wiecznym pałacyku położonym nieopodal galerii przy ul. Mickiewicza 24.

 

Drugie obrady jury, od lewej: Jerzy Kosałka, Agata Smalcerz, Jerzy Truszkowski, Ryszard Ziarkiewicz, Hanna Wróblewska, fot. K. Morcinek

 

Drugie obrady jury, od lewej: Grażyna Cybulska, kurator konkursu, jury: Hanna Wróblewska, Ryszard Ziarkiewicz, Agata Smalcerz, Jerzy Truszkowski, na pierwszym planie Jerzy Kosałka, fot. K. Morcinek

____________________________________________________________________________________________________________________________________

JURY BIELSKIEJ JESIENI 2017:

Hanna Wróblewska – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, kuratorka pawilonu Polonia na Biennale Sztuki w Wenecji (Warszawa)

Jerzy Kosałka – malarz, twórca obiektów, instalacji i działań site-specific (Wrocław)

Jerzy Truszkowski – malarz, performer, kurator, autor tekstów teoretycznych i krytycznych o sztuce (Warszawa)

Ryszard Ziarkiewicz – historyk sztuki, krytyk, autor wystaw sztuki współczesnej i tekstów krytycznych; założyciel, wydawca i redaktor naczelny "Magazynu Sztuki" (Koszalin)

Agata Smalcerz – historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka wystaw, dyrektor Galerii Bielskiej BWA (Bielsko-Biała)

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

ARTYŚCI ZAKWALIFIKOWANI DO WYSTAWY FINAŁOWEJ BIELSKIEJ JESIENI 2017:

 

1.       Lena Achtelik (Katowice)
2.       Justyna Adamczyk (Warszawa)
3.       Marta Antoniak (Kraków)
4.       Karolina Balcer (Wrocław) 
5.       Natalia Bażowska (Katowice)
6.       Robert Bubel (Kraków)
7.       Aleksandra Bujnowska (Warszawa)
8.       Monika Chlebek (Kraków)
9.       Andrzej Cisowski (Targowo)  
10.   Michał Cygan (Katowice)
11.   Karina Czernek (Bielsko-Biała)
12.   Rafał Czępiński (Puławy)
13.   Dawid Czycz (Kraków)
14.   Anna Demianiuk (Meszna)
15.   Wiktor Dyndo (Warszawa)
16.   Olga Dziubak (Belfast, Irlandia Północna)
17.   Katarzyna Frankowska (Złocieniec)
18.   Michał Frydrych (Warszawa)        
19.   Barbara Gabryel (Bielsko-Biała)
20.   Karol Gawroński (Żarki)
21.   Michał Gątarek (Wrocław)
22.   Rua Golba (Wola Burzecka)
23.   Bartek Górny (Kraków)
24.   Ksenia Gryckiewicz (Warszawa)
25.   Ado Hilka (Gliwice)
26.   Karolina Jabłońska (Kraków)
27.   Marcin Jarych (Wrocław)
28.   Klaudia Ka (Warszawa)
29.   Małgorzata Kalinowska (Gdańsk)
30.   Joanna Kaucz (Wrocław)
31.   Wojciech Kielar (Kłodzko)
32.   Emilia Kina (Kraków)
33.   Katarzyna Kmita (Wrocław)
34.   Tomasz Kołodziejczyk (Gdańsk)
35.   Piotr Kotlicki (Łódź)
36.   Mikołaj Kowalski (Lublin)
37.   Dominika Kowynia (Katowice)
38.   Sebastian Krok (Warszawa)        
39.   Kamil Kukla (Kraków)
40.   Katarzyna Kukuła (Sosnowiec)
41.   Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
42.   Magdalena Laskowska (Warszawa)
43.   Joanna Łańcucka (Łódź)
44.   Agnieszka Łapka (Tychy)
45.   Michał Minor (Katowice)
46.   Małgorzata Mirga-Tas (Czarna Góra)
47.   Filip Moszant (Warszawa)
48.   Krzysztof Piętka (Oświęcim)
49.   Julia Pilecka (Siemianowice Śląskie)
50.   Lech Polcyn (Kraków)
51.   Marek Rachwalik (Kłomnice)
52.   Małgorzata Rozenau (Sosnowiec)
53.   Magdalena Rucińska (Bydgoszcz)        
54.   Paulina Sanecka (Oborniki Śląskie)
55.   Jakub Słomkowski (Warszawa)
56.   Monika Smyła (Tarnowskie Góry)
57.   Sylwester Stabryła (Sanok)
58.   Jolanta Stachyra (Ostróda)
59.   Kamil Stańczak (Lublin)
60.   Radek Szlęzak (Kraków)
61.   Małgorzata Szyszkowska (Łomianki)
62.   Martyna Ścibior (Wąwolnica)
63.   Marcin Tas (Czarna Góra)        
64.   Weronika Teplicka (Koszalin)
65.   Małgorzata Wielek-Mandrela (Przebieczany)
66.   Jerzy Zajączkowski (Łany)
67.   Paulina Zalewska (Łódź)
68.   Marcin Zawicki (Gdańsk)
69.   Zuzanna Ziółkowska (Warszawa)

_________________________________________________________________________________________________________________________________

WYDARZENIA EDUKACYJNE W SCENERII WYSTAWY FINAŁOWEJ BIELSKIEJ JESIENI 2017:

Spotkanie w cyklu Sztuka w moim życiu – oprowadzanie po wystawie >>

Warsztaty pisania recenzji >>

WARSZTATY MALARSKIE prowadzone przez uczestników Bielskiej Jesieni 2017 >>

____________________________________________________________________________________________________________________________________

KONKURSY DLA INTERNAUTÓW:

GŁOSOWANIE NA NAJCIEKAWSZEGO ARTYSTĘ BIELSKIEJ JESIENI 2017

 

Po raz trzeci w historii biennale internauci mogli wybrać najciekawszego – ich zdaniem – artystę. Wybierać mogli spośród wszystkich 700 twórców, którzy nadesłali swoje zgłoszenia na konkurs i umieścili reprodukcje swoich prac w Galerii wirtualnej na stronie internetowej Bielskiej Jesieni.

Na stronie  www.bielskajesien.pl w zakładce Galeria wirtualna można oglądać prace nadesłane na konkurs.

INTERNAUCI WYBRALI BAŚNIOWE PEJZAŻE >>

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Drugim konkursem jest "MOJE GRAND PRIX BIELSKIEJ JESIENI 2017"

 

Konkurs dla internautów odwiedzających Galerię wirtualną i oglądających prace zgłoszone na konkurs na stronie www.bielskajesień.pl
Wystarczy spisać kilka celnych uwag w formie krótkiego uzasadnienia (max. 1000 znaków) i wysyłać recenzję do 1 października br. na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W nagrodę autorzy trzech najcelniejszych minirecenzji spędzą wybrany jesienny weekend w sercu Beskidu Śląskiego (pobyt wraz z osobą towarzyszącą):

 

 

Konkurs jest okazją do odwiedzenia Bielska-Białej i zwiedzenia wystawy finałowej Bielskiej Jesieni 2017.

Moje Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017 – WYNIKI KONKURSU >>       

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Kolejnym konkursem jest SELFIE Z ULUBIONYM OBRAZEM BIELSKIEJ JESIENI 2017

Konkurs dla użytkowników Facebooka lub Instagrama: po obejrzeniu wystawy w Galerii Bielskiej BWA i w Willi Sixta uczestnik konkursu może zrobić selfie z obrazem, który uznał za szczególnie interesujący. Zdjęcie należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, oznaczając: #selfiezobrazem #thebestof #BielskaJesien2017 @galeriabielska. Link do opublikowanego zdjęcia, wraz z danymi kontaktowymi, prosimy o przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Autorzy trzech najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody.

Regulamin >>

_________________________________________________________________________________________________________________

TERMINARZ BIELSKIEJ JESIENI 2017 (wybrane wydarzenia)

1 lutego – 30 kwietnia 2017 roku - przyjmowanie zgłoszeń, wyłącznie w wersji online
Uwaga! Decyzją organizatorów konkursu, termin przyjmowania zgłoszeń wydłużono do 3 maja br.

1 czerwca – 31 grudnia 2017 roku - prezentacja zgłoszonych prac w galerii internetowej

5 czerwca 2017 roku – publikacja decyzji jury o zakwalifikowaniu prac do II etapu konkursu

1 czerwca – 16 września 2017 roku - głosowanie internautów na autora najciekawszych prac zgłoszonych do konkursu, publikowanych w galerii internetowej na stronie Bielskiej Jesieni: www.bielskajesien.pl

20 września 2017 roku – ogłoszenie wyników głosowania w konkursie dla internautów

25 września 2017 roku – ogłoszenie listy uczestników i prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej

9 listopada 2017 roku, godz. 17.00 – otwarcie wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień, prezentacja katalogu Bielskiej Jesieni 2017

10 listopada 2017 roku, godz. 11.00 – otwarte dla widzów oprowadzanie przez jurorów po wystawie oraz panel dyskusyjny z udziałem artystów

Wystawa dostępna dla widzów od 10 listopada do 31 grudnia 2017 roku.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Regulaminy konkursów, formularz zgłoszeniowy oraz instrukcje rejestracji online i głosowania internautów na najciekawszego artystę, a także szczegóły organizacyjne i terminarz wydarzeń obecnego biennale oraz historia i opis poprzednich edycji konkursu na
stronie internetowej Bielskiej Jesieni >>

Kurator konkursu: Grażyna Cybulska

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_logo

 

Galeria Bielska BWA jest samorządową instytucją kultury miasta Bielska-Białej

      

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

Sponsorzy „Bielskiej Jesieni 2017". Fundatorzy wyróżnień

 

a             f              Lotos logo                Polmotors_logo               p

 

___________________________________________________________________________________________________________________________-

Patronat medialny:

 

  Szum                    Artluk                     format                  

 

  Notes na 6 tygodni                         Magazyn sztuki                                         O.pl

 

   Gazeta Wyborcza Katowice                                                   

 

TVP Kultura                    TVP 2                                          Relacje-Interpretacje

 


   Kronika Beskidzka                                              BB365info                    Silesia kultura   

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

Relacje:

TVP Katowice, serwis informacyjny „Aktualności", Ireneusz Kaznocha, Wyjątkowe 194 obrazy, 9.11.2017 >>

Serwis Telewizyjny Ratusza, Bielsko-Biała, 13.11.2017, od 11 min 50 sek >>

Piotr Policht, "Ministerstwo głupich kroków. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017", magazynszum.pl >>

Iwona Sobczyk, "Malarstwo żyje i ma się dobrze", Gazeta Wyborcza, katowice.wyborcza.pl, 10-12.11.2017, s. 2 (pdf. >>)

Iwona Sobczyk, Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Rozstrzygnięto jeden z najważniejszych konkursów w kraju, 9.11.2017 >>

Łukasz Klimaniec, Bielska Jesień 2017: obrazy na szpitalnych prześcieradłach wygrały Grand Prix, Dziennik Zachodni, 9.11.2017 >>      

Sebastian Krok laureatem Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017!, artinfo.pl, 10.11.2017 >>    

43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, o.pl, 9.11.2017 >>

Grand Prix Bielskiej Jesieni 2017 dla Sebastiana Kroka, porta ASP w Warszawie, 10.11.2017 >>

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

Bielska Jesień 2015_wizualizacjaCzytaj o poprzedniej edycji
Bielskiej Jesieni w 2015 roku na stronie internetowej galerii
(nazwiska finalistów konkursu, laureatów, reprodukcje prac,
filmy, fotorelacje, informacje o etapach biennale,
recenzje, publikacje):
42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 >>

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Uwaga!
Numeracja prac według kolejności podanej w kartach zgłoszenia.

Lena Achtelik

 1. Bez tytułu 1 (dyptyk), 2017, olej na płótnie, 90 x 80, 18 x 13 cm
 2. Bez tytułu 2 (dyptyk), 2017, olej na płótnie, 90 x 80, 18 x 13 cm
 3. Bez tytułu 3 (dyptyk), 2017, olej na płótnie, malarstwo olejne na płótnie, 90 x 80, 18 x 24 cm
 4. Bez tytułu 4 (dyptyk), 2017, olej na płótnie, 100 x 80, 18 x 24 cm

Justyna Adamczyk

 1. Iron Sky, 2016, akryl na płótnie, 120 x 100 cm
 2. Pink Neck, 2015, akryl na płótnie, 120 x 100 cm

Marta Antoniak

 1. Tatuaże I, 2017, tatuaże zmywalne na płótnie, 200 x 140 cm
 2. BW, 2017, tatuaże zmywalne na płótnie, 50 x 40 cm 

Karolina Balcer

 1. Sejm narodowy, 2016, akryl na płótnie, 45 x 70 cm
 2. Sejm tęczowy, 2016, akryl na płótnie, 45 x 70 cm
 3. Sejm wyznaniowy, 2016, akryl na płótnie, 45 x 70 cm
 4. Sejm żałobny, 2016, akryl na płótnie, 45 x 70 cm
 5. Sejm zraniony, 2016, akryl na płótnie, 45 x 70 cm

Natalia Bażowska

 1. Lotna I, 2016, akryl na płótnie, 100 x 140 cm
 2. Obecność, 2016, akryl na płótnie, 100 x 140 cm

Robert Bubel

 1. Obecność, 2017, olej na płótnie, 160 x 170 cm

Aleksandra Bujnowska

 1. Bez tytułu 1, 2016, olej na płótnie, 80 x 110 cm
 2. Bez tytułu 2, 2016, olej na płótnie, 70 x 100 cm
 3. Bez tytułu 3, 2016, olej na płótnie, 80 x 110 cm

Monika Chlebek

 1. Detal, 2016, olej na płótnie, 30 x 25 cm
 2. Góra lodowa, 2016, olej na płótnie, 10 x 12 cm
 3. Portret pamięciowy, 2016, olej na płótnie, 22,5 x 20 cm
 4. Bez tytułu, 2016, olej na płótnie, 30 x 40 cm
 5. Szczękościsk, 2016, olej na płótnie, 18 x 15 cm

Andrzej Cisowski

 1. Bez tytułu 5, 2016, technika mieszana na płótnie, 140 x 160 cm

Michał Cygan

 1. Osiedle, 2017, technika własna, 80 x 120 cm
 2. Zakład penitencjarny, 2017, technika własna, 100 x 120 cm
 3. Zachód słońca, 2017, technika własna, 150 x 100 cm
 4. Familok (obraz przestrzenny zawieszony w powietrzu, który ogląda się z czterech stron), 2016,
  technika własna, 2 większe ściany: 100 x 70 cm, 2 mniejsze 50 x 70 cm  
 5. Familok 2 (obraz przestrzenny zawieszony w powietrzu, który ogląda się z czterech stron), 2017,
  technika własna, 2 większe ściany: 100 x 40 cm, 2 mniejsze 40 x 30 cm  

Karina Czernek

 1. Kwiatowa matrioszka, 2015, technika własna, 140 x 100 cm
 2. Papierowe lalki, 2016, technika własna, 140 x 100 cm

Rafał Czępiński

 1. Grzechy nasze, 2017, akryl na płótnie, 140 x 100 cm
 2. All love and hate, 2017, akryl na płótnie, 200 x 300 cm

Dawid Czycz

 1. Piotr Nowak, przeciętny Polak, 2017, olej na płótnie, 150 x 120 cm
 2. Anna Nowak, przeciętna Polka, 2017, olej na płótnie, 150 x 120 cm

Anna Demianiuk

 1. Dziwny świat, 2017, technika mieszana na kartonie, 100 x 190 cm
 2. Matka Boska z La Salette, 2017, akryl na kartonie, 59 x 39 cm
 3. Matka Boska z Montserrat, 2017, akryl na kartonie, 59 x 39 cm

Wiktor Dyndo

 1. Chmura 02 (Izrael), olej na płótnie, 110 x 190 cm
 2. Chmura 01, olej na płótnie, 110 x 190 cm

Olga Dziubak

 1. Po drugiej stronie lustra, z cyklu Histeria Obrazu, 2016, akryl i olej na płótnie, farbowane płótno, 50 x 65, 20 x 50 cm
 2. Pociąg, z cyklu Histeria Obrazu, 2016, akryl i olej na płótnie, 90 x 120, 20 x 150 cm

Katarzyna Frankowska

 1. Alma Frankowska Mater lub Kapitolińska, 2017, akryl na płótnie, 100 x 130 cm
 2. Relacje, 2017, akryl na płótnie, 50 x 50 cm, krzesło
 3. Matka, 2017, akryl na płótnie, 130 x 130 x 35 cm

Michał Frydrych

 1. Kontakt z przyrodą, 2016, olej na płótnie, 120 x 110 cm
 2. Wycieranko, 2017, olej na płótnie, 120 x 110 cm

Barbara Gabryel

 1. Portrety Trumienne (Poczet Artystów Polskich), Roman Opałka, 2017, akryl na płótnie, 51 x 60 cm
 2. Portrety Trumienne (Poczet Artystów Polskich), Stanisław Dróżdż, 2017, akryl na płótnie, 51 x 60 cm
 3. Portrety Trumienne (Poczet Artystów Polskich), Wojciech Fangor, 2017, akryl na płótnie, 51 x 60 cm

Karol Gawroński

 1. Bez tytułu 1, 2017, olej na płótnie, 120 x 100 cm
 2. Bez tytułu 2, 2017, olej na płótnie, 100 x 120 cm

Michał Gątarek

 1. Egzamin dojrzałości, 2016, olej na płótnie, 110 x 110 cm
 2. Zielone ciało, 2016, olej na płótnie, 120 x 100 cm
 3. Nowa Atlantyda, 2016, olej na płótnie, 110 x 110 cm
 4. Refleksy, 2016, olej na płótnie, 80 x 80 cm

Rua Golba

 1. Amores prerros, 2016, akryl i kreda na bilbordzie, 290 x 228 cm
 2. Class war, 2015, akryl i kreda na bilbordzie, 170 x 90 cm
 3. Children of the Secret State (a i b), 2016, akryl i kreda na bilbordzie, (2x) 245 x 165 cm

Bartek Górny

 1. Reprezentanci: Palestyna – Izrael na podstawie: Two women Fridy Khalo z 1929 roku, 2017, olej na płótnie, 80 x 65 cm
 2. Zapadnięta klatka piersiowa, 2017, olej na płótnie, 90 x 75 cm
 3. Mężczyzna z truskawką, 2017, olej na płótnie, 73 x 54 cm
 4. Działkowicz, 2016, olej na płótnie, 80 x 60 cm

Ksenia Gryckiewicz

 1. Autoportret, 2016, olej na płótnie, 46 x 39 cm
 2. Blind, 2016, olej na płótnie, 50 x 45 cm
 3. Głowa, 2016, olej na płótnie, 60 x 50 cm

Ado Hilka

 1. Interiors 2, 2017, olej na płótnie, 60 x 90 cm
 2. Interiors 5, 2017, olej na płótnie, 55 x 90 cm

Karolina Jabłońska

 1. Plucie, 2017, olej na płótnie, 150 x 150 cm
 2. Jedząca błoto, 2016, olej na płótnie, 120 x 160 cm
 3. Grób, 2016, olej na płótnie, 140 x 170 cm
 4. Bijące się dziewczyny, 2016, olej na płótnie, 130 x 150 cm

Marcin Jarych

 1. Ulica widziana z trzeciego piętra, 2017, olej na płótnie, 110 x 80 cm
 2. Polska warcząca (obraz interaktywny – posiada zainstalowany mechanizm z fotokomórką – przy zbliżeniu się, obraz wydaje dźwięk warczenia),
  2015, futro na płótnie, 120 x 120 cm 
 3. Zaćmienie słońca 2015–2017, olej na płótnie, 60 x 80 cm

Klaudia Ka

 1. Siostra 2, 2017, olej na płótnie, 120 x 100 cm

Małgorzata Kalinowska

 1. Niewygodnie 1, 2016, asamblaż, 100 x 100 cm
 2. Niewygodnie 3, 2016, asamblaż, 100 x 100 cm

Joanna Kaucz

 1. Z cyklu Zabawy z bronią (1), 2016, akryl na płótnie, 120 x 160 cm
 2. Z cyklu Zabawy z bronią (2), 2016, akryl na płótnie, 120 x 100 cm

Wojciech Kielar

 1. Sylurowe Jednotki, 2017, olej na płótnie, 200 x 150 cm
 2. Twarz wielkości znaczka pocztowego, 2016/2017, olej na płótnie, 70 x 80 cm
 3. Sylur (Kill your arab), 2015, olej na płótnie, 90 x 130 cm

Emilia Kina

 1. Bez tytułu, 2016, olej na płótnie, krosno formowane, 45 x 55 cm
 2. Bez tytułu, 2017, olej na płótnie, krosno formowane, 120 x 140 cm
 3. Bez tytułu, 2016, akryl i olej na płótnie, krosno formowane, 150 x 200 cm

Katarzyna Kmita

 1. Jaga Hupało, Born to create, 2016, papier kolorowy wycinany ręcznie, klej, podłoże: biała ściana galerii, 140 x 200 cm

Tomasz Kołodziejczyk

 1. Przystań 2, 2017, akryl na płótnie, 100 x 100 cm
 2. Przystań 3, 2017, akryl na płótnie, 100 x 100 cm

Piotr Kotlicki

 1. Eksplozja masy zielonych paproszków, 2017, olej na płótnie, 27 x 33 cm
 2. Nieignorantka, 2017, olej na płótnie, 41 x 33 cm
 3. Próba dopasowania się, 2017, olej na płótnie, 41 x 33 cm
 4. Serce ma obecnie po prawej stronie, 2017, olej na płótnie, 33 z 38 cm
 5. W sposobie posługiwania się rękami jesteśmy chyba okaleczeni, 2017, olej na płótnie, 27 x 33 cm

Mikołaj Kowalski

 1. Czubek 10, 2017, olej na płótnie, 70 x 50 cm
 2. Laserowe słoneczko, 2017, olej na płótnie, projekcja laserowa 24 x 30 cm

Dominika Kowynia

 1. Lekcja, 2016, olej na płótnie, 110 x 75 cm
 2. Komunia, 2017, olej na płótnie, 60 x 80 cm
 3. Granice kraju, 2017, olej na płótnie, 90 x 110 cm

Sebastian Krok

 1. Amor, 2016, tempera, akryl, alkid, lakier do podłóg na pościeli nabitej na krosno, 23 x 30 cm
 2. Mutter, 2016, tempera, akryl na pościeli nabitej na krosno, 105 x 132 cm
 3. Welcome, 2017, tempera, akryl, lakier do podłóg na pościeli nabitej na krosno, 88 x 132 cm;
  Praca inspirowana fotografią Andrew McConnell / inspired by photography made by Andrew McConnell

Kamil Kukla

 1. 16UST, 2016, olej na płótnie, 150 x 150 cm
 2. 17DUP, 2017, olej na płótnie, 160 x 170 cm
 3. 16BUT, 2016, olej na płótnie, 190 x 200 cm

Katarzyna Kukuła

 1. Wielki Wybuch II, 2016, olej na płótnie, 140 x 180 cm
 2. Przyjemność, 2016, olej na płótnie, 140 x 180 cm
 3. Malarka, 2016, olej na płótnie, 180 x 180 cm

Tomasz Kwiatkowski

 1. Ja, 2017, akryl na kartonie, 50 x 70 cm
 2. Na spacerze, 2017, akryl na płycie, 121 x 82 cm
 3. Przedmurze, 2016, akryl na płycie, 140 x 103 cm

Magdalena Laskowska

 1. A winter's day in a deep and dark December I, 2017, olej alkidowy na płótnie, 116 x 89 cm
 2. Haiku, 2017, olej alkidowy na płótnie, 30 x 24 cm

Joanna Łańcucka

 1. Rośliny ozdobne 6, 2017, akryl na płótnie, 30 x 30 cm
 2. Rośliny ozdobne 7, 2017, akryl na płótnie, 30 x 30 cm
 3. Rośliny ozdobne 9, 2017, akryl na płótnie, 30 x 30 cm
 4. Tam chyba też są jacyś ludzie 15, 2016, akryl na płótnie, 30 x 30 cm
 5. Tam chyba też są jacyś ludzie 7 i 8, 2016, akryl na płótnie, 20 x 60 cm

Agnieszka Łapka

 1. Kwiaty polskie, 2016, technika mieszana na płótnie, 90 x 90 cm
 2. Kwiaty polskie 2016, technika mieszana na płótnie, 100 x 110 cm
 3. Kwiaty polskie 2016, technika mieszana na płótnie, 60 x 100 cm
 4. Kwiaty polskie 2016, technika mieszana na płótnie, 110 x 110 cm

Michał Minor

 1. Beatyfikacja Małpiszona, 2015, olej na płótnie, 210 x 140 (110 x 140 + 100 x 140) cm
 2. Wynocha!, 2016, olej na płótnie, 180 x 298 (180 x 158 + 180 x 140) cm

Małgorzata Mirga-Tas

 1. Romani Kali Daj, Romska Madonna 1, 2016, akryl i tkanina przemysłowa na płótnie, 80 x 100 cm
 2. Romani Kali Daj, Romska Madonna 2, 2015, akryl i tkanina przemysłowa na płótnie, 100 x 160 cm
 3. Romani Kali Daj, Romska Madonna 4, 2016, akryl i tkanina przemysłowa na płótnie, 100 x 130 cm

Filip Moszant

 1. Ktk, 2016, flamaster na papierze brystol, 200 x 200 cm
 2. Dos, 2016, flamaster na papierze brystol, 70 x 100 cm
 3. Z0, 2015, flamaster na papierze brystol, 100 x 70 cm

Krzysztof Piętka

 1. Pętla, 2017, olej na płótnie, 120 x 120 cm
 2. Sąsiedztwo, 2017, olej na płótnie, 140 x 120 cm
 3. Śmierć malarza, 2017, olej na płótnie, 120 x 120 cm
 4. Szczęście w nieszczęściu, 2017, olej na płótnie, 120 x 120 cm

Julia Pilecka

 1. Bawimy się fantastyczNIE, 2015, olej na płótnie, 130 x 110 cm
 2. Skasowałam cały las, 2016, olej na płótnie, 110 x 140 cm
 3. Zimne ciepło, 2017, olej na płótnie, 85 x 120 cm

Lech Polcyn

 1. Obiekty nie z tego świata 1, 2015, akryl na płótnie, 55 x 45 x 14 cm
 2. Obiekty nie z tego świata 2, 2015, akryl na płótnie, 55 x 45 x 14 cm  
 3. Obiekty nie z tego świata 3, 2016, akryl na płótnie, 55 x 45 x 7 cm
 4. Obiekty nie z tego świata 4, 2017, akryl na płótnie, 55 x 45 x 4 cm

Marek Rachwalik

 1. Logo oraz wąsaty lider kultowego, death metalowego zespołu, reaktywowanego po 20 latach, 2017, olej na płótnie, 60 x 50 cm
 2. Logo i maskotki wiejskiej kapelki nu metalowej z młodą dziewczyną na wokalu, 2017, olej na płótnie, 50 x 60 cm
 3. Logo i maskotki alternatywnej kapeli metalowej pochodzącej ze wsi, 2016, olej na płótnie, 60 x 50 cm
 4. Fajranty (i konsekwencje), 2016, akryl i olej na płótnie, 110 x 100 cm
 5. Robot rabuś, 2016, akryl i olej na płótnie, 100 x 90 cm

Małgorzata Rozenau

 1. Inner, 2015, akryl na desce, 60 x 55 cm
 2. Breathe, 2016, akryl na desce, 60 x 60 cm
 3. Breathe white sage palo santo, 2017, akryl na desce, 28 x 12 cm (każdy obiekt)
 4. Breathe, 2017, akryl na płótnie, 100 x 150 cm

Magdalena Rucińska

 1. Niepokoje III, 2015, technika własna na papierze, 48 x 36 cm
 2. Niepokoje IV, 2015, technika własna na papierze, 48 x 36 cm  
 3. Niepokoje VII, 2016, technika własna na papierze, 55 x 75 cm
 4. Nieswoje I, 2016, technika własna na papierze, 98 x 77 cm
 5. Nie-pokoje III, 2017, akryl na płótnie, 40 x 40 cm

Paulina Sanecka

 1. Ja z Barankiem Bożym w Tatrach, 2017, technika mieszana, 140 x 140 cm
 2. Spotkanie, 2017, technika mieszana, 140 x 150 cm
 3. Szczekająca, 2017, technika mieszana, 150 x 140 cm

Jakub Słomkowski

 1. Głos wieloryba, 2016, olej na płótnie, 160 x 190 cm
 2. Wyspa 01, 2017, olej na płótnie, 42 x 51 cm
 3. Wyspa 02, 2017, olej na płótnie, 42 x 51 cm

Monika Smyła

 1. Regulamin, 2017, akryl na płótnie, 27 x 52 cm
 2. I etap konkursu, 2017, akryl na płótnie, 25 x 52 cm
 3. II etap konkursu, 2017, akryl na płótnie, 13 x 52 cm
 4. Nagrody i wyróżnienia, 2017, akryl na płótnie, 18 x 52 cm
 5. Terminarz Bielskiej Jesieni, 2017, akryl na płótnie, 15 x 52 cm

Sylwester Stabryła

 1. Pryzmat, 2016, olej na płótnie, 180 x 120 cm
 2. Opór, 2016, olej na płótnie, 180 x 120 cm

Jolanta Stachyra

 1. Afryka a świat. Dobro? Byt? 1, 2015, akryl na płótnie, 70 x 90 cm
 2. Afryka a świat. Dobro? Byt? 1, 2015, akryl na płótnie, 70 x 90 cm
 3. Afryka a świat. Dobro? Byt? 1, 2015, akryl na płótnie, 70 x 90 cm

Kamil Stańczak

 1. Pejzaże obrotowe, 2017, akryl na płótnie, drewno, metal, 80 x 80 cm każdy (2 sztuki)
 2. Muchy, 2017, akryl na płótnie, drewno, 16 x 22 cm każdy (10 sztuk)
 3. Obrazy do wyciągania, 2017, akryl na płótnie, tektura drewno, 16 x 22 cm każdy (10 sztuk), stelaż 150 x 120 x 60 cm

Radek Szlęzak

 1. Bez tytułu, 2017, akryl i olej na płótnie, 130 x 150 cm
 2. Rekonstrukcja II, 2017, akryl, olej na płótnie, 93 x 73 cm

Małgorzata Szyszkowska

 1. Bez tytułu 1, 2016, olej na płótnie, 150 x 120 cm

Martyna Ścibior

 1. Sok z gówna wyssie, 2017, lakier do paznokci na płótnie, 90 x 90 cm
 2. Keep Away, 2016, lakier do paznokci na płótnie, 100 x 100 cm

Marcin Tas

 1. Bez tytułu 2, 2017, olej na płótnie, 100 x 100 cm

Weronika Teplicka

 1. Martwe natury zebrane II, 2017, technika mieszana: akryl, olej, klej, płótno, 83 x 59 cm
 2. Martwe natury zebrane III, 2017, technika mieszana: akryl, olej, klej, płótno, 77 x 59 cm
 3. Martwe natury zebrane I, 2016, technika mieszana: akryl, olej, klej, płótno, 50 x 37 cm
 4. Kompresja stratna I, 2016, technika mieszana: olej, klej, płótno, 26 x 34 cm
 5. Kompresja stratna II, 2017, technika mieszana: olej, klej, płótno, 50 x 70 cm

Małgorzata Wielek-Mandrela

 1. Hrabina na wodzie, 2017, olej na płótnie, 170 x 150 cm
 2. Poplątane psy, 2016, olej na płótnie, 100 x 100 cm

Jerzy Zajączkowski

 1. Bez tytułu 1, 2016, blacha aluminiowa, farba olejna, lakier, 94 x 96 x 33 cm
 2. Bez tytułu 2, 2016, blacha aluminiowa, farba olejna, lakier, 96 x 94 x 17 cm

Paulina Zalewska

 1. Wenecka łódź podwodna, 2016, akryl na płótnie, 100 x 70 cm
 2. Rybarczyk, 2016, akryl na płótnie, 100 x 100 cm

Marcin Zawicki

 1. Bez tytułu (homoiomerie), 2015, olej na płótnie, 150 x 130 cm
 2. Bez tytułu (homoiomerie), 2016, olej na płótnie, 160 x 200 cm
 3. Tryptyk A: Brzozowski (T. Brzozowski, Stróż 1956) B: Kantor (T. Kantor, Emballage, 1967) C: Strzemiński
  (wg. W.Strzemiński, Powidok Słońca [...] 1948), 2017, olej na płótnie, 3 x 30 x 30 cm       

Zuzanna Ziółkowska

 1. Bez tytułu 3, 2017, technika mieszana na płótnie, 130 x 150 cm